Poniedziałek 11 Lipca 2022

Zaprzęgnij moc SI, by tworzyć realistyczne dzieła i wygrać wartościowe nagrody

Z bazującą na sztucznej inteligencji bezpłatną aplikacją NVIDIA Canvas, każdy twórca wykorzystujący cyfrowe narzędzia może szybko przekształcić proste pociągnięcia pędzla w fotorealistyczne pejzaże na potrzeby poszukiwania koncepcji lub dopracowania swojej kreatywnej wizji. Dodatkowo, już teraz każdy może spróbować swoich sił w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi na prace wykonane w tym programie.

Rozwinięcie artystycznych pasji

Często nawet doświadczeni twórcy potrzebują ogromnej ilości czasu na dopracowywanie lub zmianę swoich koncepcji. Doskonałym narzędziem rozwiązującym ten problem jest autorska, bezpłatna aplikacja NVIDIA Canvas, oparta na zaawansowanym modelu SI, a także niesamowitej wydajności kart graficznych NVIDIA GeForce RTX. Sztuczna inteligencja automatycznie uzupełnia wybrane fragmenty o dowolne elementy krajobrazu.

Wystarczy wybrać scenerię z palety gotowych materiałów jak trawa lub chmury, namalować proste kształty i linie, a po chwili model SI w czasie rzeczywistym wypełni ekran komputera wyjątkowym fotorealistycznym obrazem, zgodnym z wyobrażeniem autora.

 

Nieograniczona paleta możliwości

NVIDIA Canvas oferuje dziewięć stylów do wyboru, które modyfikują wygląd i specyfikę obrazu, a także 20 różnych materiałów do wykorzystania - od powietrza i gór po morze, rzeki oraz kamienie czy nawierzchnię trawiastą. Można malować na różnych warstwach, aby oddzielić poszczególne elementy obrazu. W ten sposób łatwo zacząć “od zera” albo twórczo zainspirować się jedną z przykładowych scen z załączonej galerii. Canvas umożliwia eksportowanie projektu w formacie PSD, co pozwala na dalszą pracę nad nim lub łączenie z innymi obrazami w kolaż.

 

Konkurs i okazja do stworzenia swojego świata

Teraz każdy artysta może wytężyć maksymalnie wyobraźnię, biorąc udział w konkursie „NARYSUJ WŁASNY ŚWIAT Z NVIDIA CANVAS” na pracę wykonaną właśnie w tym programie. Dla ułatwienia, obraz może zostać wyeksportowany i dokończony w Adobe Photoshop. Temat jest dowolny, bo decydują kreatywność i luźny strumień świadomości, a nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 000 zł z pewnością będą stanowić dodatkową motywację. Konkurs startuje 11 lipca i potrwa do 11 sierpnia, a prace należy zgłaszać przesyłając je poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.komputronik.pl/lp/konkurs-canvas/. Tam też będą pokazane zwycięskie dzieła. Wybrane prace prezentowane będą również w czasie trwania konkursu w mediach społecznościowych NVIDIA, Komputronik i Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

 Nagrody pieniężne przewidziane w konkursie:

  • nagroda główna - 6000 zł
  • nagroda za drugie miejsce - 4000 zł
  • nagroda za trzecie miejsce - 3000 zł
  • pierwsze wyróżnienie - 1000 zł
  • drugie wyróżnienie – 1000 zł

Konkurs wspiera Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, a zgłoszone dzieła będą oceniane w czterech kategoriach: oryginalność, kreatywność, walory estetyczne i walory artystyczne. W skład jury konkursowego zasiądą Emilia Bojańczyk i Mariusz Czepiec ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Łukasz Maczuga – znany pod pseudonimem ‘Czuga’ twórca internetowy projektujący customowe urządzenia oraz Piotr Janus – brand manager w firmie Komputronik. 

Więcej informacji na stronie konkursowej: https://www.komputronik.pl/lp/konkurs-canvas/

Aplikacja NVIDIA Canvas dostępna jest do pobrania bezpłatnie ze strony: https://www.nvidia.com/pl-pl/studio/canvas/.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) to istniejący od 1993 roku lider w dziedzinie technologii obliczeniowych związanych z przetwarzaniem grafiki, oferujący rozwiązania dla szerokiego grona użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji na temat firmy i rozwiązań można znaleźć na stronach http://www.nvidia.pl/ i http://blogs.nvidia.com.