Czwartek 10 Listopada 2022

Karty graficzne GeForce RTX serii 40 zapewniają nowe możliwości twórcom i artystom

NVIDIA poinformowała o nowych wersjach aplikacji wykorzystujących funkcje oferowane przez karty graficzne GeForce RTX 4090. Zaprezentowano również halloweenowe kreacje stworzone przez artystów korzystających z kart RTX.

NVIDIA poinformowała o nowych wersjach aplikacji wykorzystywanych przez artystów i twórców, dzięki którym użytkownicy korzystający z kart graficznych GeForce RTX 4090 mogą znacznie usprawnić proces powstawania swoich dzieł:

 

  • OBS Studio w wersji 28.1 i Google Chrome otrzymały wsparcie dla kodeka AV1 obsługiwanego przez nowy enkoder NVIDIA, co zwiększyło jakość transmisji na żywo.
  • Video AI 3.0 firmy Topaz Lab otrzymało nowe funkcje wspierane przez sztuczną inteligencję oraz ulepszone możliwości obróbki filmów, które działają szybciej dzięki wykorzystaniu pakietu programistycznego NVIDIA TensorRT i obsłudze podwójnego enkodera NVIDIA.
  • W oprogramowaniu ON1 dodano akcelerację zapewnianą przez rdzenie Tensor, która gwarantuje wzrost wydajności podczas tworzenia zaawansowanych efektów.
  • VTube Studio zintegrowało funkcje rozszerzonej rzeczywistości NVIDIA Broadcast, które pozwalają na płynne sterowanie awatarami w wyższej jakości.

 

Zaprezentowano również halloweenowe kreacje wykorzystujące techniki wspierane przez karty graficzne RTX i stworzone przez twórców efektów specjalnych i grafiki 3D - Erica Tualle (bardziej znanego jako ATOM) i Saboura Amirazodiego.

 

Tualle wykorzystał kartę graficzną GeForce RTX 4090 do technik motion-capture i wyrenderowania filmiku Mr. Pumpkin. Natomiast Amirazodi przygotował imponujący halloweenowy pokaz świetlny Haunted Sanctuary dzięki mobilnej stacji roboczej z kartą NVIDIA RTX A5000.

 

Więcej informacji na temat obu prac można znaleźć w artykule na stronie https://blogs.nvidia.com/blog/2022/10/31/in-the-nvidia-studio-october-31/.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Multimedia

otwórz
pobierz
otwórz
pobierz
otwórz
pobierz
otwórz
pobierz
otwórz
pobierz
Informacje o firmie

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) to istniejący od 1993 roku lider w dziedzinie technologii obliczeniowych związanych z przetwarzaniem grafiki, oferujący rozwiązania dla szerokiego grona użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji na temat firmy i rozwiązań można znaleźć na stronach http://www.nvidia.pl/ i http://blogs.nvidia.com.